MGJ1D121509MPC-R7
Manufacturer:
Murata Power Solutions
Part Number:
MGJ1D121509MPC-R7
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 15V -9V 1W
In Stock:
160
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
42mA, 42mA
Efficiency :
73%
Features :
SCP
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
8-SMD Module
Power (Watts) :
1 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.78" L x 0.59" W x 0.17" H (19.7mm x 15.0mm x 4.4mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
5.2 kV
Voltage - Output 1 :
15V