OKI-78SR-12/1.0-W36E-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions
Part Number:
OKI-78SR-12/1.0-W36E-C
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 12V 12W
In Stock:
631
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
95.3%
Features :
SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
3-SIP Module
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.47" L x 0.39" W x 0.69" H (11.9mm x 10.0mm x 17.6mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Linear Regulator Replacement
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
15V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V