OKI-78SR-3.3/1.5-W36HE-C
Part Number:
OKI-78SR-3.3/1.5-W36HE-C
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Current - Output (Max) :
1.5A
Efficiency :
85.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
5 W
Size / Dimension :
0.71" L x 0.47" W x 0.37" H (18.0mm x 11.9mm x 9.5mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
7V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V