MGJ2D152005MPC-R7
Part Number:
MGJ2D152005MPC-R7
Description:
DC DC CONVERTER 20V -5V 2W
In Stock:
170
Current - Output (Max) :
80mA, 80mA
Efficiency :
76%
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Package / Case :
8-SMD Module
Power (Watts) :
2 W
Size / Dimension :
0.79" L x 0.59" W x 0.17" H (19.9mm x 15.0mm x 4.4mm)
Standard Number :
60601-1; 62368-1
Voltage - Input (Max) :
16.5V
Voltage - Input (Min) :
13.5V
Voltage - Isolation :
5.7 kV
Voltage - Output 1 :
20V