MGJ2D121505MPC-R7
Manufacturer:
Murata Power Solutions
Part Number:
MGJ2D121505MPC-R7
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 15V -5V 2W
In Stock:
368
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
100mA, 100mA
Efficiency :
77%
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Package / Case :
8-SMD Module
Power (Watts) :
2 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.79" L x 0.59" W x 0.17" H (19.9mm x 15.0mm x 4.4mm)
Standard Number :
60601-1; 62368-1
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
5.7 kV
Voltage - Output 1 :
15V