PDS1-S24-S24-M
Part Number:
PDS1-S24-S24-M
Description:
DC DC CONVERTER 24V 1W
In Stock:
196
Approval Agency :
EN, UL
Control Features :
Current - Output (Max) :
42mA
Efficiency :
82%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
8-SMD Module, 5 Leads
Power (Watts) :
1 W
Size / Dimension :
0.50" L x 0.33" W x 0.29" H (12.7mm x 8.3mm x 7.3mm)
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
24V