PDM2-S5-S12-S
Part Number:
PDM2-S5-S12-S
Description:
DC DC CONVERTER 12V 2W
Current - Output (Max) :
167mA
Efficiency :
84%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
6-SIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
2 W
Size / Dimension :
0.77" L x 0.28" W x 0.39" H (19.6mm x 7.0mm x 10.0mm)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V