PEM1-S24-S24-S
Part Number:
PEM1-S24-S24-S
Description:
DC DC CONVERTER 24V 1W
In Stock:
949
Current - Output (Max) :
42mA
Efficiency :
81%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
7-SIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
1 W
Size / Dimension :
0.77" L x 0.24" W x 0.37" H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm)
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 60950-1
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V