PDS1-S5-S24-S
Part Number:
PDS1-S5-S24-S
Description:
DC DC CONVERTER 24V 1W
In Stock:
909
Current - Output (Max) :
42mA
Efficiency :
81%
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
4-SIP Module
Power (Watts) :
1 W
Size / Dimension :
0.46" L x 0.24" W x 0.40" H (11.6mm x 6.0mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
24V