PDS1-S5-D15-M-TR
Part Number:
PDS1-S5-D15-M-TR
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 1W
Current - Output (Max) :
33mA, 33mA
Efficiency :
81%
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
10-SMD Module, 6 Leads
Power (Watts) :
1 W
Size / Dimension :
0.60" L x 0.33" W x 0.29" H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V