PESE1-S12-S15-M-TR
Manufacturer:
CUI Inc.
Part Number:
PESE1-S12-S15-M-TR
Category:
DC DC Converters
Description:
DC-DC ISOLATED 3KV, 1 W, 10.8~13
Manufacturer :
CUI Inc.
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Control Features :
Current - Output (Max) :
67mA
Efficiency :
83%
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
8-SMD Module, 5 Leads
Power (Watts) :
1.005 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.52" L x 0.33" W x 0.29" H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V