PDSE1-S24-S5-S
Part Number:
PDSE1-S24-S5-S
Description:
DC-DC 1.5KV ISOLATED, 1 W, 21.6~
In Stock:
211
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
79%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
4-SIP Module
Power (Watts) :
1 W
Size / Dimension :
0.46" L x 0.24" W x 0.40" H (11.6mm x 6.0mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5V