V375A28C600BL
Part Number:
V375A28C600BL
Description:
DC DC CONVERTER 28V 600W
In Stock:
491
Current - Output (Max) :
21.43A
Efficiency :
87.8%
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Power (Watts) :
600 W
Size / Dimension :
4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)
Voltage - Input (Max) :
425V
Voltage - Input (Min) :
250V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
28V