VHB150W-Q24-S15
Part Number:
VHB150W-Q24-S15
Description:
DC DC CONVERTER 15V 150W
In Stock:
39
Approval Agency :
EN, UL
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
9-DIP Module, 1/2 Brick
Power (Watts) :
150 W
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Standard Number :
55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-3
Supplier Device Package :
Half Brick
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V