UEI30-150-Q12P-C
Part Number:
UEI30-150-Q12P-C
Description:
DC DC CONVERTER 15V 30W
In Stock:
354
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
87.5%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
30 W
Size / Dimension :
1.92" L x 0.92" W x 0.35" H (48.8mm x 23.4mm x 8.9mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
15V