UEI15-050-Q12N-C
Part Number:
UEI15-050-Q12N-C
Description:
DC DC CONVERTER 5V 15W
In Stock:
329
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
87.3%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
1.10" L x 0.96" W x 0.32" H (27.9mm x 24.4mm x 8.1mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
5V