UEI15-033-Q12P-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions
Part Number:
UEI15-033-Q12P-C
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
In Stock:
339
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
4.5A
Efficiency :
89%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.10" L x 0.96" W x 0.32" H (27.9mm x 24.4mm x 8.1mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V