MYBSP01201ABF
Manufacturer:
Murata Power Solutions
Part Number:
MYBSP01201ABF
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 12V 12W
In Stock:
764
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
84%
Features :
OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.02" L x 0.58" W x 0.24" H (26.0mm x 14.8mm x 6.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated PoE Module
Voltage - Input (Max) :
57V
Voltage - Input (Min) :
37V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V