OKL2-T/20-W12P2-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions
Part Number:
OKL2-T/20-W12P2-C
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 0.69-5.5V 110W
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
20A
Efficiency :
94%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
10-SMD Module
Power (Watts) :
110 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.30" L x 0.53" W x 0.34" H (33.0mm x 13.5mm x 8.6mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
14V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0.69 ~ 5.5V