OKI-T/3-W40P-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions
Part Number:
OKI-T/3-W40P-C
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 0.75-5.5V
In Stock:
482
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
88%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
5-SMD Module
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.82" L x 0.47" W x 0.34" H (20.8mm x 11.9mm x 8.5mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Input (Min) :
16V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0.75 ~ 5.5V