MGJ2D151509SC
Part Number:
MGJ2D151509SC
Description:
DC DC CONVERTER 15V -8.7V 2W
Current - Output (Max) :
80mA, 40mA
Efficiency :
80%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Power (Watts) :
2 W
Size / Dimension :
0.77" L x 0.39" W x 0.50" H (19.7mm x 10.0mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
16.5V
Voltage - Input (Min) :
13.5V
Voltage - Isolation :
5.2 kV
Voltage - Output 1 :
15V