PDSE1-S24-S12-M-TR
Part Number:
PDSE1-S24-S12-M-TR
Description:
DC-DC ISOLATED 1.5KV, 1 W, 21.6~
Current - Output (Max) :
84mA
Efficiency :
83%
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
8-SMD Module, 5 Leads
Power (Watts) :
1.008 W
Size / Dimension :
0.52" L x 0.33" W x 0.29" H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm)
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V