DPA120040-P6/R-SZ
Manufacturer:
CUI Inc.
Part Number:
DPA120040-P6/R-SZ
Category:
AC AC Wall Adapters
Description:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W
Manufacturer :
CUI Inc.
Category :
AC AC Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
400mA
Efficiency :
Form :
Wall Mount
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Power (Watts) :
5 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
120VAC
Voltage - Output :
12VAC