DPA120020-P12-SZ
Manufacturer:
CUI Inc.
Part Number:
DPA120020-P12-SZ
Category:
AC AC Wall Adapters
Description:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
Manufacturer :
CUI Inc.
Category :
AC AC Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
Form :
Wall Mount
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
Output Connector :
Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
2 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
120VAC
Voltage - Output :
12VAC