VHT68M63
Part Number:
VHT68M63
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL
In Stock:
458
Capacitance :
68 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V