ULM10M50
Part Number:
ULM10M50
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V