VHT47M50
Part Number:
VHT47M50
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.453" (11.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V