VHT22M25
Part Number:
VHT22M25
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
In Stock:
276
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V