VHT22M35
Part Number:
VHT22M35
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
In Stock:
70
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V