ULM33M6.3
Part Number:
ULM33M6.3
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.059" (1.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.157" Dia (4.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V