ULM.33M50
Part Number:
ULM.33M50
Description:
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.039" (1.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.118" Dia (3.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V