NEH680M100GF
Part Number:
NEH680M100GF
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 100V AXIAL
In Stock:
41
Capacitance :
680 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial, Can
Size / Dimension :
0.630" Dia x 1.535" L (16.00mm x 39.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100 V