NEHH22M250ED
Part Number:
NEHH22M250ED
Description:
CAP ALUM 22UF 250V AXIAL
In Stock:
60
Capacitance :
22 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.512" Dia x 0.984" L (13.00mm x 25.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +75%
Voltage - Rated :
250 V