NEHH4.7M350CC
Part Number:
NEHH4.7M350CC
Description:
CAP ALUM 4.7UF 350V AXIAL
In Stock:
211
Capacitance :
4.7 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.394" Dia x 0.787" L (10.00mm x 20.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +75%
Voltage - Rated :
350 V