NEVH22M350DE
Part Number:
NEVH22M350DE
Description:
CAP ALUM 22UF 350V RADIAL
In Stock:
252
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
1.063" (27.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.512" Dia (13.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +75%
Voltage - Rated :
350 V