NDR-480-24
Part Number:
NDR-480-24
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 480W
Current - Output 1 :
20 A
Efficiency :
92.5%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
480W
Size / Dimension :
5.06" L x 3.37" W x 4.93" H (128.5mm x 85.5mm x 125.2mm)
Standard Number :
60950-1; 62368-1; UL 508
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V