NDR-480-48
Part Number:
NDR-480-48
Description:
AC/DC CONVERTER 2X48V 480W
In Stock:
14
Current - Output 1 :
10 A
Efficiency :
92.5%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
480W
Size / Dimension :
5.06" L x 3.37" W x 4.93" H (128.5mm x 85.5mm x 125.2mm)
Standard Number :
62368-1; UL 508
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
48V
Voltage - Output 2 :
48V