AQF700-28S
Part Number:
AQF700-28S
Description:
AC/DC CONVERTER 28V 700W
Current - Output 1 :
25 A
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
700W
Size / Dimension :
6.70" L x 3.66" W x 1.61" H (170.2mm x 93.0mm x 40.9mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
28V