ARF500E-48S
Part Number:
ARF500E-48S
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 450W
Current - Output 1 :
10.41 A
Efficiency :
91.5%
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
450W
Size / Dimension :
5.11" L x 3.25" W x 2.45" H (129.8mm x 82.6mm x 62.2mm)
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
48V