ARF500E-24S
Part Number:
ARF500E-24S
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 499W
Current - Output 1 :
20.8 A
Efficiency :
90.5%
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
499W
Size / Dimension :
5.11" L x 3.25" W x 2.45" H (129.8mm x 82.6mm x 62.2mm)
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V