ARF500U-48S
Part Number:
ARF500U-48S
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 330W
Current - Output 1 :
10.41 A
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-30°C ~ 80°C (With Derating)
Power (Watts) :
330W (500W Forced Air)
Size / Dimension :
5.11" L x 3.25" W x 1.57" H (129.8mm x 82.6mm x 39.9mm)
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
48V