SPPC484801FC
Manufacturer:
Carlo Gavazzi
Part Number:
SPPC484801FC
Category:
AC DC Converters
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 528W
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output 1 :
11 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
90%
Features :
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
528W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
8.58" L x 4.59" W x 1.67" H (218.0mm x 116.5mm x 42.5mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
48V