LGA100A-24-SNJ1Y
Manufacturer:
Cosel
Part Number:
LGA100A-24-SNJ1Y
Category:
AC DC Converters
Description:
AC/DC CONVERTER 24V
Manufacturer :
Cosel
Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
4.3 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
85.5%
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
6.10" L x 2.44" W x 1.40" H (154.9mm x 62.0mm x 35.6mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 132 VAC
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
24V