CP2000AC54TEZ
Part Number:
CP2000AC54TEZ
Description:
AC/DC CONVERTER 54V 2000W
Current - Output 1 :
37 A
Efficiency :
95%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 75°C (With Derating)
Power (Watts) :
2000W
Size / Dimension :
13.85" L x 4.00" W x 1.63" H (351.8mm x 101.6mm x 41.4mm)
Standard Number :
Type :
Front End
Voltage - Input :
90 ~ 140 VAC, 185 ~ 300 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
54V