GP100H3M54TEZ
Manufacturer:
ABB Power Conversion
Part Number:
GP100H3M54TEZ
Category:
AC DC Converters
Description:
AC/DC CONVERTER 54V 6000W
In Stock:
15
Manufacturer :
ABB Power Conversion
Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output 1 :
111 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
96%
Features :
Mounting Type :
Rack Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 75°C
Power (Watts) :
6000W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
17.53" L x 7.97" W x 1.61" H (445.3mm x 202.4mm x 40.9mm)
Standard Number :
Type :
Front End
Voltage - Input :
320 ~ 530 VAC (3 Phase)
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
54V