27EB50-230
Manufacturer:
Acopian
Part Number:
27EB50-230
Category:
AC DC Converters
Description:
AC/DC CONVERTER
In Stock:
500
Manufacturer :
Acopian
Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output 1 :
500 mA
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 71°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.53" L x 2.53" W x 2.43" H (89.7mm x 64.3mm x 61.7mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
210 ~ 250 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
27V