MMK320S-12
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Part Number:
MMK320S-12
Category:
AC DC Converters
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 300W
In Stock:
796
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Category :
AC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus, UL
Current - Output 1 :
25 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
85%
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
300W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.00" L x 4.00" W x 2.00" H (177.8mm x 101.6mm x 50.8mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
5.656 kV
Voltage - Output 1 :
12V