PMK130S-12U
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Part Number:
PMK130S-12U
Category:
AC DC Converters
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 130W
In Stock:
30
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, UL
Current - Output 1 :
10.8 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
82%
Features :
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
130W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Standard Number :
60601-1; 60950-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output 1 :
12V