PMK130S-48
Part Number:
PMK130S-48
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 130W
In Stock:
31
Approval Agency :
CB, CE, cURus, UL
Current - Output 1 :
2.7 A
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
130W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Standard Number :
60601-1; 60950-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output 1 :
48V