MMK75S-15
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Part Number:
MMK75S-15
Category:
AC DC Converters
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 75W
In Stock:
44
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Category :
AC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus, UL
Current - Output 1 :
5 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
82%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
75W
Size / Dimension :
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
5.656 kV
Voltage - Output 1 :
15V